Czego może nauczyć Nas wynalazca z XIX wieku?

P.S.: (Które umieszczam na początku z ważnych powodów.) Nie mogę zapanować nad akapitami w tym poście, ponieważ po poprawkach wszystko wraca do stanu poprzedniego, także przymknijcie na to oko proszę. 😉

Jeżeli po ostatnim artykule (tutaj) dalej nie jesteś przekonany, że masz tyle samo, co ludzie osiągający wielkie sukcesy, opiszę Ci pokrótce jeden życiorys:


💭Chłopak zrezygnował z chodzenia do szkoły, ponieważ nie potrafił zapamiętać informacji podanych na lekcji przez nauczycieli i był najgorszym uczniem w klasie. Nauczyciele mówili mu, że jest za głupi by nauczyć się czegokolwiek. Był samoukiem, autorem ponad tysiąca opatentowanych wynalazków i właścicielem wielu przedsiębiorstw. 💭O kim mowa?

O Thomasie Edisonie.

👴Edison, aby skonstruować działającą żarówkę, podjął niesamowitą ilość prób. Kiedy robił to po raz 5000 (tak, pięciotysięczny!), ktoś zapytał go czy 5000 porażek, to nie jest powód aby w końcu się poddać.

Edison odpowiedział wtedy:
"To nie były porażki, ja właśnie odkryłem 5000 sposobów w jakie żarówki konstruować nie należy. Jestem o 5000 sposobów bliżej właściwego rozwiązania."I może wydawać Ci się to nonszalancją albo kokieterią, ale ten człowiek naprawdę tak myślał. On CZUŁ to o czym mówi, innymi słowy - nie pojmował porażki w kategorii negatywnego zdarzenia, bo w rzeczywistości... w jego słowniku takie słowo nie istniało.

Są tylko kolejne próby, kolejne eksperymenty, kolejne możliwości.

Nie wyszło?
Ok!
Myślmy więc, jak możemy rozwiązać to w inny sposób!
Kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi - Jeśli chcesz ulepszyć jakiś aspekt swojego życia, osiągnąć coś ważnego dla siebie, to stojąc w miejscu możesz mieć tylko pretensje do siebie, że nie robisz nic.
Bo jak możesz oczekiwać, że będziesz w przyszłości radośniejszy, skoro dziś si nie uśmiechasz?
Sam skazujesz się na niepowodzenie.
Także, pamiętaj, kiedy wiesz co chcesz zmienić w życiu i jakie działania musisz podjąć aby dążyć do celu, to jedyne czego Ci brakuje, to konsekwencja.
To znaczy, że musisz powiedzieć sobie:
💪 SĄ RZECZY DO ZROBIENIA!
WSTAJĘ I JE ROBIĘ. 💪

I nie poddawaj się jeżeli coś nie wyszło po raz kolejny.
Zastanów się czy nie zmienić planu i nie spróbować z nowym,
oraz jakie lekcje wyciągasz ze swoich niepowodzeń.
To bardzo ważne, bo w innym wypadku, będziesz popełniał te same błędy do końca życia.

Także po raz kolejny przypominam, o istotnym elemencie Naszego życia - zadawaj sobie pytania i odpowiadaj na nie. Jeżeli nie wiesz o co chodzi, zapraszam Cię do tego artykułu.

Przesyłam mnóstwo energii i wiary w swoje możliwości! 😊👋
Paulina.

Komentarze